SUPERENDURO w Gdańskiej Ergo Arenie – Tadeusz Błażusiak najlepszy!

Tadeusz Błażusiak z numerem 111 na zawodach Superenduro w Gdańskiej Ergo Arenie, wyciągający rękę do góry w geście zwycięstwa

Około 6 tysięcy kibiców stanęło na trybunach Ergo Areny, by kibicować najlepszym zawodnikom Superenduro z całego świata. 6 grudnia odbyły się zawody otwierające cykl halowych mistrzostw świata.

Kategoria główna

W głównej kategorii Prestige mogliśmy podziwiać zwycięstwo Tadeusza Błażusiaka, który wygrał wszystkie trzy wyścigi.

Zawody rozegrano w kategoriach Junior i Prestige. Prestige, jak już pisaliśmy, zwyciężył Tadeusz, natomiast w kategorii junior, najwyżej notowany z Polaków - Oskar Kaczmarczyk był ósmy.

Budowa trasy

Turniej w Ergo Arenie był pierwszym z cyklu liczącego sześć imprez. Źródła podają, że do budowy trasy zużyto wagon opon, wagon drewna oraz 300 ton ziemi. Robi wrażenie, prawda?

Najbliższe zawody odbędą się 3 stycznia w Niemczech. Następnie motocykliści gościć będą w Finlandii, Meksyku, Brazylii i Francji.

Impreza pełna emocji i adrenaliny. Wśród zapachu spalin i ryku silników ogromny aplauz polskiej publiczności! Kibice nie zawiedli, dziękujemy!

FOX - sponsor Tadeusza Błażusiaka, był także sponsorem imprezy. Byliśmy z Wami, nasze hostessy ku radości publiczności rozdały t-shirty i czapeczki z lisem. Trzymajmy mocno kciuki za kolejne zwycięstwa Tadka i kolejny tytuł Mistrza Świata!