Newsy

Kacper Mieszkowski na Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej

Kacper mieszkowski na podium mistrzostw polski strefy zachodniej

Kolejna eliminacja Mistrzostw Strefy w Nowogardzie przyciągnęła na start nie tylko czołówkę mistrzostw, ale również wielu zawodników zaczynających dopiero swoją wyścigową karierę. Już po treningu czasowym wiadomo było, że niedoścignionym rywalem będzie dla nas doskonale jadący Roman Gwiazda. Cała walka rozgorzała zatem o drugą i trzecią lokatę.

motocykliści quadowi na starcie wyscigu

W pierwszym biegu mój doskonały start pozwolił na uplasowanie się tuż za lokalnym zawodnikiem na trzeciej pozycji. Szukanie doskonałego momentu do ataku zajęło mi aż 3 okrążenia. Momentalnie zacząłem zwiększać swoją przewagę, kończąc 1. bieg na drugim miejscu!!!

dwójka quadowców jedzie po torze jeden za drugim

W drugim biegu, chcąc uniknąć kolizji "odpuściłem" pierwszy zakręt, a 16. pozycja nie była zbyt optymistyczna. Podjąłem jednak walkę z moimi rywalami i ku mojemu zaskoczeniu bardzo szybko dojechałem ponownie do tego samego lokalnego zawodnika jadącego na 5. pozycji. Moje ataki rozpoczęły się zatem od nowa. Wykorzystując wszystko, co miałem do dyspozycji - doskonale przygotowanego quada i ogromną wolę walki - ponownie przeprowadziłem udany atak i ostatecznie skończyłem II bieg na 5 pozycji.

W klasyfikacji generalnej zawodów zająłem 3. miejsce i po raz pierwszy w tym sezonie stanąłem na podium w klasie OPEN!!!

Kacper Mieszkowski na swoim quadzie przeskakuje przez hopę

A już za tydzień 19.06.2016 Mistrzostwa Polski w Głogowie, więc trzymajcie mocno kciuki :)